karma mokra dla psa

Jak wybrać odpowiednią karmę mokrą dla psa?

Psy wymagają zbilansowanej diety, dzięki której utrzymają kondycję fizyczną i odpowiedni poziom aktywności. Tak samo jak ludzie, czworonogi potrzebują określonych składników odżywczych – jednocześnie należy pamiętać, że nie można ich karmić resztkami ze stołu. Posiłki dla psa powinny być zdrowe i odpowiednio przygotowane – warto wykorzystać gotową karmę mokrą, która zapewni psu to, co najlepsze.
Na co zwrócić uwagę przy wyborze mokrej karmy?
Ogromny wybór karm dla psów sprawia, że właściciele nie zawsze zastanawiają się nad tym, jaki produkt kupują. Z pewnością kryterium decydującym o wyborze nie powinna być cena – najtańsze karmy z dyskontów są na ogół niskiej jakości. Przy wyborze odpowiedniego produktu warto zwrócić uwagę na kilka czynników:

– Zawartość mięsa – im większa zawartość procentowa mięsa w karmie, tym lepiej. Dobrej jakości karmy powinny zawierać co najmniej 50% mięsa – w składzie nie powinien być podany ogólnik, np. mięso drobiowe. Producent powinien wyszczególnić, jakie partie mięsa, chrząstki czy podroby zostały wykorzystane do produkcji.

– Wypełniacze – w dobrej jakości karmie nie powinny znajdować się wypełniacze takie jak zboża, natomiast dopuszczalny jest ryż, owoce czy warzywa.

– Wilgotność – karma mokra dla psaulubiony smakołyk powinna zapewniać wilgotność na poziomie 70%. Najlepszym wyborem są produkty w sosie własnym lub w galaretce – jeśli do karmy jest dodawana woda to taki posiłek może być nieapetyczny dla psa.

Specjalne potrzeby
Wielu producentów karmy oferuje produkty skierowane do psów o specjalnych potrzebach – są to karmy dla alergików, psów po sterylizacji, z chorobami wątroby czy układu moczowego. Jeśli pies cierpi na określone schorzenie to dobór odpowiedniej karmy wspomaga leczenie i łagodzi uciążliwe objawy. Taka karma mokra dla psa jest zdrowa, a przy okazji zapewnia komfort jego właścicielowi. Najczęściej karmy dla psów o specjalnych potrzebach oferowane są przez większe koncerny, które posiadają w swojej ofercie karmy weterynaryjne – raczej nie znajdziemy ich w zwykłym markecie.