karma mokra dla psa

Jaką karmę dla psa wybrać?

Wybierając karmę dla psa, należy wziąć pod uwagę wiele czynników. Potrzeby żywieniowe Twojego psa będą się różnić w zależności od jego wielkości i wieku, a Twój budżet może również wpłynąć na proces decyzyjny. Wielu właścicieli zwierząt domowych znajduje się zastanawiać: “Czy powinienem karmić mojego zwierzaka mokrą, czy suchą karmą?”. Zebraliśmy ten przewodnik, aby pomóc Ci dokonać najlepszego wyboru dla Twojego pupila. 

Białko ma moc!

Białko jest niezbędne zarówno dla psów, jak i ludzi. Znajduje się w mięsie, rybach, jajach i produktach mlecznych. Warzywa, ziarna i owoce nie zawierają białka w ogóle, są w nie bardzo ubogie (kukurydza ma 6 procent).

Organizm rozkłada białko na aminokwasy, które są wykorzystywane do budowy mięśni lub naprawy tkanek. Zalecana dzienna ilość białka dla zdrowego dorosłego psa to około 30 gramów dziennie (mniej więcej tyle, co dwie duże piersi z kurczaka!). 

Ile to kosztuje?

Mokra karma dla psów jest droższa niż sucha karma dla psów w przeliczeniu na kilogramy. Wynika to z faktu, że zawiera ona więcej wody, która jest kosztowna w produkcji i transporcie, ponieważ zajmuje dużo miejsca. Suche karmy dla psów zawierają mniej wody, więc ich produkcja i wysyłka kosztuje mniej.

Pod względem żywieniowym karma mokra dla psa- zdrowa ma często wyższą zawartość białka niż karmy suche, ale nie zawsze jest to prawdą (niektóre karmy mokre mają niską zawartość białka). Należy pamiętać, że wszystkie rodzaje karm zawierają produkty uboczne pochodzenia zwierzęcego, takie jak mączki mięsne i mączki z produktów ubocznych (znane również jako mączki mięsno-kostne), które mogą zawierać chore lub umierające zwierzęta z rzeźni; składniki te mogą powodować rozstrój żołądka u niektórych psów o wrażliwym układzie pokarmowym.

Psy potrzebują zrównoważonej ilości białka, tłuszczu i węglowodanów dla energii. Wybierając karmę dla swojego pupila, powinieneś wziąć pod uwagę jego wiek, poziom aktywności i stan zdrowia. Chcesz również wybrać karmę, która zaspokoi ich potrzeby żywieniowe, oferując odpowiednią ilość witamin i minerałów w odpowiedniej równowadze ( nie za dużo ani nie za mało).

Zawsze powinieneś dokładnie przeczytać etykietę karmy dla psów przed jej zakupem, aby wiedzieć, jakie składniki odżywcze są zawarte w każdej wielkości porcji (i dodatkowych wielkościach porcji, jeśli jest ich więcej niż jedna). To pomoże upewnić się, że wybierasz dla ulubieńców coś pożywnego!